Łańcuch krytyczny w pigułce

Łańcuch krytyczny w pigułce – staram się wyjaśnić na czym polega ta metodologia opisując jej “esencję”. Jest to mniej popularny sposób prowadzenia projektów, według mnie niedoceniany, który ma dobre zastosowanie przy projektach ze stabilnym zakresem. Zapraszam do obejrzenia. 🙂


Stworzyłem ebook o zarządzaniu projektami, analizie IT i startupach, który możesz bezpłatnie pobrać zapisując się na poniższą listę mailingową.


Na co dzień prowadzę fresh-apps.com.

Jeśli wpis ci się spodobał, udostępnij go lub śledź mnie na facebooku, twitterze, LinkedIn lub subskrybuj mój kanał na YouTube – twoja interakcja motywuje do dalszego pisania! Jeśli interesują cię podobne treści, dopisz się do newslettera (na górze strony) :).


Udostępnij

2 myśli na temat “Łańcuch krytyczny w pigułce

 • 9 maja 2017 o 13:31
  Permalink

  Stosowałem i daje bardzo dobre efekty, lecz wymaga wysokiej kultury organizacyjnej i świadomości zespołu, bez tego staje się przeciwieństwem .Fajnie, że podkreślasz ten stały zakres projektu (tak na marginesie nasz kolega Marek jakby tego nie rozumiał), bo to jest jednak metoda kaskadowa. Eksperymentuję, przy wykorzystaniu Narzędzi Myślowych Goldratta jak (TOC) , przenieść do rozwiązań zwinnych np. Scrumu. Żebyś mnie dobrze zrozumiał , podobnie jak w przypadku produkcji ograniczenie może być wewnętrzne i zewnętrzne, tak analogicznie jest w projektach. W skrócie.Konkretny schemat myślowy jakim jest metoda łańcucha krytycznego jest odpowiedzią na ograniczenie wewnętrzne (zakres jest jasno ustalony, zasoby ograniczone i przydzielone) teraz tak trzeba ząrządzać projektem (wszystkie fazy proj.) aby uzyskać realizacje w jak najkrótszym terminie (a często i mniejszych kosztach, bo nie ma kosztów marnotrawstwa). Inaczej jest jak ograniczenie jest zewnętrzne , np. nie ma jasności co do zakresu projektu, wtedy rozwiązanie dotyczące zarządzania projektem będzie zbliżone do rozwiązań zwinnych np. Scrum, Zastanawiam się jak przenieść myśli E.Goldratta do zarządzania takim projektem. Pozdrawiam , fajna prezentacja.

  Odpowiedz
  • 13 maja 2017 o 07:44
   Permalink

   Dziękuję za komentarz, z chęcią poznałbym jakieś case study z eksperymentu narzędzi myślowych w scrumie!

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.