Zarządzanie projektami, zespołem i analiza IT

update

Pierwszy rok blogowania!

Właśnie minął pierwszy rok istnienia mojego bloga. Przygotowałem wpis zawierający statystyki i moje przemyślenia na temat minionego roku.

Mój poprzedni blog był stricte o programowaniu. Z perspektywy czasu mogę stwierdzić, że  tematyka wyłącznie programowania była dla mnie zbyt monotonna. Przez ostatni rok napisałem 20 wpisów, co daje średnio ponad 1.5 wpisu miesięcznie. Uznaję to za dobry wynik, biorąc pod uwagę liczbę projektów, w które byłem zaangażowany przez ten czas. Głównymi tematami poruszanymi przeze mnie był Rozwój produktu (20%) i Zarządzanie projektami (65%). Pozostałe wpisy były recenzjami, podsumowaniami oraz pełniły rolę informacyjną.

Wchodząc głębiej w tematy, które poruszałem można wymienić te najpopularniejsze na podstawie używanych przeze mnie tagów. Były to: zadanie, łańcuch krytyczny, MVP, wycena, dług technologiczny, plan projektu, developer i metodologia.

Ważnym dla mnie tagiem jest łańcuch krytyczny. Znajdziesz pod nim wpisy o metodologii prowadzenia projektów – łańcuchu krytycznym. Uważam go za szczególny bo to właśnie w minionym roku zgłębiłem wiedzę na jego temat, miałem okazję zastosować w praktyce i przekonać się do niego.

Poniżej znajdują się najczęściej czytane wpisy:

Przez miniony rok byłem również aktywny w mediach społecznościowych dzieląc się z wami treścią z zakresu szeroko rozumianego IT. W ramach przypomnienia podlinkuję serwisy, w których się udzielam:

… oraz … Snapchat! Jest dla mnie odkryciem roku jeśli chodzi o IoT. Nagrywam tam wideo wiadomości o PM oraz opowiadam o projektach, w których aktualnie uczestniczę. Jeśli chcesz mnie dodać na snapchat, poniżej zamieszczam mój snapcode.

snapcode

Wartą uwagi zaletą z mojego blogowania jest liczba osób, które poznałem dzięki niemu. Być może brzmi to jak frazes, ale to naprawdę daje kopa do dalszego pisania. Odbyłem wiele merytorycznych i mniej merytorycznych rozmów z czytelnikami – wszystkie ciekawe 😉 Dziękuję wszystkim czytelnikom, za uczestniczenie w moim blogu, to nie ostatnia roznica mojego bloga 🙂


Dziękuję, że przeczytałeś ❤️

Pssst... przygotowałem dla Ciebie kilka prezentów - wybierz co Ci się przyda! 👍

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.