Zarządzanie projektami, zespołem i analiza IT

PopularneZarządzanie projektami

Jakie książki o zarządzaniu projektami?

Przedstawię Ci listę 14 książek, które znacznie wpłynęły na mnie jako kierownika projektów. Bez przedłużania, oto lista:

1. StoryShots – to aplikacja, dzięki której możesz przeczytać “streszczenie” danej książki. Jest dostępna również forma “przesłuchania”. Oczywiście, że forma skrótowa nie da Ci takiej wiedzy, jak przeczytanie całej pozycji, ale jest świetnym rozwiązaniem żeby zrozumieć daną koncepcję lub podejście autora do tematu.

2. Szef to zawód – jedna z książek, która najmocniej na mnie wpłynęła. Dała mi dużo pewności siebie w zarządzaniu zespołem. Dzięki niej dowiedziałem się jak w etyczny sposób podchodzić do karania pracowników i nie mieć wyrzutów sumienia.

3. Zrozumieć zespół – jeśli zarządzasz zespołem to pozycja zdecydowanie dla Ciebie. Dzięki zrozumieniu fenomenu małej grupy, będziesz lepiej zarządzał zespołem.

4. Will It Fly? – książka z kategorii “startup” / “biznes”. Polecam Ci ją ze względu na ćwiczenia, które się w niej znajdują. Autor wykorzystuje je byś znalazł startup, w którym będziesz czuł się dobrze. Mi natomiast te ćwiczenia otworzyły oczy na temat projektów – w których chcę, a w których nie chcę uczestniczyć. Polecam spróbować!

5. Ekstremalne Zarządzanie – napisana przez dowódcę amerykańskich Navy Seals. Pozycja inspirująca dla leaderów. Każdy rozdział składa się z dwóch części – pierwsza opisuje akcje militarne w Iraku (świetnie opisane historie), druga to przełożenie wskazówek zarządzania ekstremalnego na świat biznesu.

6. Jak przestać się martwić i zacząć żyć? – książka Dale Carnegie o tym jak poradzić sobie ze stresem w życiu i żyć pełnią życia. Osobiście mam awersję do coachingu, a ta pozycja mi się bardzo podobała.

7. Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi? – druga pozycja Dale Carnegie, o tym w jaki sposób zarządzać relacjami. Mi dała dużo jeśli chodzi o wskazówki jak skuteczniej zarządzać zespołem.

8. Subtelnie mówię Fuck – książka, która pomoże Ci radzić sobie ze stresem.

9. 7 nawyków skutecznego działania – pomoże Ci skutecznie rozwiązać wiele problemów zawodowych i osobistych.

10. Cel I – prawdziwy sztos jeśli chodzi o zarządzanie projektami. Książka z kategorii “powieści biznesowej” – czyta się bardzo gładko. Nauczysz się jak w sposób naukowy podejść do zarządzania projektem – w tym głównie jak odnaleźć wąskie gardło projektowe. Must have na liście każdego managera.

11. Cel II – część druga Celu I, która nauczy Cię jak obracać się w środowisku wieloprojektowym, gdzie występują konflikty zasobów. Książka również w formie powieści biznesowej.

12. Łańcuch Krytyczny: Projekty na czas – kolejna powieść biznesowa, z której nauczysz się wiele o metodologii Łańcucha Krytycznego, który (według danych, które znalazłem) cechuje się najwyższym współczynnikiem dostarczalności projektów na czas.

13. Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały? – wiem, że tytuł brzmi dziwnie, ale w gruncie rzeczy książka jest o komunikacji między ludzkiej. Jest typowo o komunikacji rodzic-dziecko, ale sam byłem zaskoczony jak wiele mechanizmów sprawdza się w relacji manager-podwładny.

14. Radical Candor – Bardzo dużo dobrego materiału o tym jak dawać feedback i dlaczego jest ważny.

Ebook: Jak napisać Dokumentację IT?


Dziękuję, że przeczytałeś ❤️

Pssst... przygotowałem dla Ciebie kilka prezentów - wybierz co Ci się przyda! 👍

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.